Vybrali jste si krásný kabát, který splňuje Vaše požadavky na styl a funkčnost, ale nejste si zcela jisti, s čím svůj nový kabát nosit? Bojíte se, že zvolíte nevhodné oděvy či doplňky, a celá krása zbrusu nového kabátu tak přijde vniveč? Připravili jsme pro Vás několik užitečných tipů, s čím a jak jednotlivé typy kabátů kombinovat a docílit tak stylových, ucelených outfitů!

Formálnější kabát? Striktnější pravidla

Ovšem ne tak docela! Jestliže chcete svůj nový společenský/business kabát zahrnout do volnočasového outfitu a spojit ho tak s méně formálními prvky, máte samozřejmě možnost. Ale pokud je Vaším cílem stylově bezchybný formální outfit, např. za účelem obchodní schůzky či společenského setkání, vždy byste se měli řídit doporučenými pravidly.

Pánský formální kabát kombinujte jak s formálními kusy oděvů, tak s formálními doplňky.
Co se oděvů týče, jedná se zpravidla o dobře padnoucí oblek (komplet oblekových kalhot a oblekového saka). Z hlediska doplňků je nejpodstatnější správné obutí – v tomto případě šněrovací polobotky, ideálně z kůže.

V chladnějším počasí oceníte i praktické doplňky, jako jsou např. rukavice či šála. Pro formální vzhled jsou nejvhodnější rukavice kožené, nejlépe v barvě obuvi. Ideální šály jsou vlněné, kašmírové či hedvábné, v neutrální nebo tlumené barvě, bez vzoru či se střídmým vzorem.

Nejen formální móda má svá pravidla

Čím uvolněnější kabát, tím více možností. Ovšem i při nošení neformálního, volnočasového kabátu byste měli mít na paměti pár pravidel. Džíny lze nosit takřka ke všem typům pánských kabátů. Ne tak oblekové kalhoty, které jsou oblíbeným prvkem ve volnočasové a zároveň vytříbené módě. Pokud je Váš neformální kabát vyloženě sportovní, co do materiálu, barvy a celkového stylu, volte k němu raději zmíněné džínsy, případně kalhoty typu chinos.

Výběr správného obutí k méně formálním a neformálním kabátům závisí na jednotlivých kusech oděvů a na požadovaném stylu celého outfitu. Za určitých okolností mohou být vhodné semišové polobotky, za jiných městské tenisky.

Vybírejte pánské kabáty z naší nabídky.

This entry was posted by in Blog.